Czy okna drewniane pasują tylko do zabytkowych domów?
Przez pewien czas na rynku okien, które wybieraliśmy do naszych domów, mieszkań, biur i wszelkich innych przestrzeni, królowały niemal wyłącznie okna PCV. Wymienialiśmy na nie bardzo chętnie stare okna drewniane, bo były najnowocześniejszymi rozwiązaniami na rynku, tym samym kojarzyły nam się z najlepszym wyborem. W nowych budynkach też stawialiśmy na okna PCV. Dziś ten trend się zmienia, bo przekonujemy się, że okna drewniane też mogą być super nowoczesne!
Nowoczesne okna z drewna klejonego warstwowo
Zanim zaczęliśmy zastępować stare okna drewniane tymi z PCV, ramy tych pierwszych wykonywano niemal wyłącznie z litego drewna. Nowoczesne okna z drewna powstają inaczej: produkujemy je z drewna klejonego warstwowo, dzięki czemu ich profile się nie odkształcają. Nowoczesne technologie pozwalają nam na tworzenie nawet dużo większych okien z drewna, niż dawniej. W nowoczesnych oknach drewnianych montujemy takie same pakiety szybowe, okucia, uszczelki i pozostałe niezbędne elementy, jak w oknach z plastiku. Profile wykonywane z drewna najwyższej jakości i nowoczesne uszczelnienia to gwarancja podobnej termoizolacji i też długiej żywotności. Przy właściwej konserwacji drewniane okna mogą nam służyć nawet 100 lat.
Drewniane okna pasujące do elewacji i wnętrz w każdym stylu
Drewno to ciepły materiał, dlatego wykonane z niego okna pasują nie tylko do zabytkowych domów. Okna drewniane w nowoczesnym wydaniu pasują do domów w każdym stylu! Architekt raczej nie wybierze tego rozwiązania jako uzupełnienia elewacji i wnętrz potężnego biurowca w industrialnym stylu, ale już na przykład do domu w chłodnym, minimalistycznym wydaniu – dlaczego nie? Uzupełnieniem drewnianych okien z estetycznymi parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi mogą być rolety i żaluzje wpasowane w całość. Możemy zaproponować rolety na indywidualne zamówienie, a także personalizowane żaluzje, w tym żaluzje drewniane, które będą pasować zarówno do stylu minimalistycznego, jak i bardziej industrialnego, czy nieco cieplejszego stylu skandynawskiego. Piszemy o tych stylach właśnie, gdyż są na topie. Przy czym zaznaczamy: drewno w nowoczesnym wydaniu nadal pasuje też do architektonicznej klasyki.